Nové fantasy a scifi alba - Royo,Frances....прием макулатуры
Autor: js <admin[at]artnews.cz>, Téma: Novinky, Vydáno dne: 03. 03. 2008......a mám tu další novinku,trochu postaršího data.
Ke konci roku přivezla firma Makros Plus s.r.o. do Čech mnoho obrázkových alb,které by jistě neměli uniknout fanouškům scifi a fantasy ilustraci.Jedná se například o art alba Dome- L.Royo a R.Royo, Imaginistix – B.Vallejo a J.Bell, Favole Portfolio 2 - V. Frances, Forgotten - Cris Ortega, Elixír - Melanie Delon a mnohé jiné.....
Jelikož jsem jich několik zakoupil a o některých mám informace z Makros Plus i netu,rád bych vám o nich řekl alespoň pár základních informací.....

Prvním albem, které si vezmu na mušku je Dome- L.Royo a R.Royo.Jelikož od vydání alba ve Španělsku a dovezením do Čech uplynula docela dlouhá doba,znal jsem obrázky z alba z internetu a tak pro mě nebylo až takovým překvapením. Jak jsem se zmiňoval už kdysi v jedné novince, album je fotodokumentací postupu malby stropu kostela. Malba vznikla na zakázku pro jistého ruského miliardáře a Luis Royo si na finální práci pozval i svého syna Romula. Album samotné má tvrdou vazbu, 64 barevných stran + má přiložen plakát finální malby, formát alba je 21x26,5 cm a stojí „standardních“ 449kč.
Druhou novinkou, o které se chci zmínit, není žádné album, ale sada 78 tarotových karet. Nese název Luis Royo: The Labyrinth Tarot a jak už název napovídá, vychází z ilustrací alba The Labyrinth Tarot, které vyšlo v roce 2004. Samotné monochromatické karty mají formát 12,5x18x3,5 cm. Jsou opatřeny krabicí a navíc obsahují i čtyřjazyčné instrukce, brožuru s ilustracemi a podpisem autora. Jediné co trochu zamrzí je cena 629kč,ale přesto by fanouškům tarotu s fantasy ilustracemi neměli uniknout, stojí opravdu za to.
Třetí novinkou je Forgotten - Cris Ortega, jedná se o výběr fantasy,horor a gothic ilustrací tvořených většinou pomocí Photoshopu.Už na první pohled je vidět, že se jedná teprve o první album tohoto Španělského ilustrátora a né všechny ilustrace jsou perfektní.......Ale dejme mu čas, podle mě jestli vydrží má velký potenciál prorazit a stát se uznávanou špičkou ve fantasy ilustraci doma i ve světě. Album Forgotten má tvrdou vazbu, rozměry 17x26 cm,48 stran a stojí „standardních“ 449kč.
Stránky autora naleznete na www.crisortega.com.
Čtvrtá novinka se jmenuje Elixír - Melanie Delon. Ač má Francouzská autorka zdánlivě podobný rukopis jako Crise Ortega, hlavní technikou je zde také digimalba ,zaujala mě o malinko více. Snad kvůli svým snovým ilustracím plných krásných žen s fantasy tématikou. Album Elixír má taktéž pevnou vazbu, rozměry 17x26 cm s 48 stranami a stojí 449 kč,navíc obsahuje i 2 pohlednice a přívěsek.
Stránky této autorky naleznete na www.melaniedelon.com.
O dalších albech už je takřka „telegraficky“ .
Imaginistix – B.Vallejo a J.Bell - jedná se o výběr nových ilustrací pro obálky knih, časopisy,reklamy,filmu atd.Prostě takový Vallejův „standart“.Album má tvrdou vazbu, rozměry 28x22 cm,192 stran a stojí 629 kč. Pozor album je reedicí od Norma Editorial a je tudíž ve Španělštině.
Eccehomo: Skinflowersje vůbec první fotografickou publikací nakladatelství Norma Editorial.Jedná se o první výběrové album Španělského autora zabývajícím se gotikou,S/M a dekadencí. Album má rovněž tvrdou vazbu, rozměry 17x26 cm, 48 stran a stojí příjemných 449kč.
Stránky tohoto autora najdete na: www.eccehomo-foto.com.Tato prezentace je bohužel optimalizována jen pro IE(únor 2008),takže ostatní prohlížeče jako je Opera ,ale občas i Firefox budou mít, hlavně s galerii trochu problémy.
A poslední novinkou je Favole Portfolio 2 - V. Frances,jak už název napovídá nejde o album,ale o Portfolio. Neboli výběr samostatných ilustrací ze série alb Favole. Portfolio má rozměr A3,obsahuje 6 volných ilustrací, 6 skic + přebal a stojí 315 kč.

Завод по переработки макулатуры может осуществлять прием макулатуры дорого на k2000.pp.ua по высоким ценам в вашем регионе и отправлять на переработку. Сбор макулатуры - прекрасный источник дохода, который со временем можно превратить в огромный бизнес, приносящий немалую прибыль. Поверьте, доход от приема макулатуры может достигать 30-40 тысяч долларов в год, а то и больше. Основным плюсом такого бизнеса является рентабельность. Замечу, что открытие данного бизнеса легкое и не требует специальных знаний. Согласно статистика, россияне выбрасывают около 100 миллионов тонн бумаги ежегодно. Сама отрасль почти не занята поэтому, на ней можно отлично заработать. Všechny tyto popisovaná alba, ale i mnohé jiné můžete sehnat např. zde: Makros Plus s.r.o.
www.seqoy.cz