Artnews
  Dnes je: 21. 04. 2018    Hlavní stránka   Seznam rubrik   Download   Weblinks   Fórum      
Hlavní menu
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Galerie
Download
Weblinks
Art slovník
Fórum
Kontakt

Přidat článek
Přispívání do galerie
Rozšířené vyhledávání
Opus Dei

Náhodný obrázek
Soumrak staré doby
tempera na lesklém papíru<br><br>
-čtenářská galerie-
zobrazení: 2685
známka: 5.00

Login
Čtenář nepřihlášen!

Uživatelské jméno:
Heslo:Zapomenuté heslo Registrace | Info

Nové fantasy a scifi alba - Royo,Frances....прием макулатуры
 Vydáno dne 03. 03. 2008 (10545 přečtení)
......a mám tu další novinku,trochu postaršího data.
Ke konci roku přivezla firma Makros Plus s.r.o. do Čech mnoho obrázkových alb,které by jistě neměli uniknout fanouškům scifi a fantasy ilustraci.Jedná se například o art alba Dome- L.Royo a R.Royo, Imaginistix – B.Vallejo a J.Bell, Favole Portfolio 2 - V. Frances, Forgotten - Cris Ortega, Elixír - Melanie Delon a mnohé jiné.....
Jelikož jsem jich několik zakoupil a o některých mám informace z Makros Plus i netu,rád bych vám o nich řekl alespoň pár základních informací.....

Prvním albem, které si vezmu na mušku je Dome- L.Royo a R.Royo.Jelikož od vydání alba ve Španělsku a dovezením do Čech uplynula docela dlouhá doba,znal jsem obrázky z alba z internetu a tak pro mě nebylo až takovým překvapením. Jak jsem se zmiňoval už kdysi v jedné novince, album je fotodokumentací postupu malby stropu kostela. Malba vznikla na zakázku pro jistého ruského miliardáře a Luis Royo si na finální práci pozval i svého syna Romula. Album samotné má tvrdou vazbu, 64 barevných stran + má přiložen plakát finální malby, formát alba je 21x26,5 cm a stojí „standardních“ 449kč.
Druhou novinkou, o které se chci zmínit, není žádné album, ale sada 78 tarotových karet. Nese název Luis Royo: The Labyrinth Tarot a jak už název napovídá, vychází z ilustrací alba The Labyrinth Tarot, které vyšlo v roce 2004. Samotné monochromatické karty mají formát 12,5x18x3,5 cm. Jsou opatřeny krabicí a navíc obsahují i čtyřjazyčné instrukce, brožuru s ilustracemi a podpisem autora. Jediné co trochu zamrzí je cena 629kč,ale přesto by fanouškům tarotu s fantasy ilustracemi neměli uniknout, stojí opravdu za to.
Třetí novinkou je Forgotten - Cris Ortega, jedná se o výběr fantasy,horor a gothic ilustrací tvořených většinou pomocí Photoshopu.Už na první pohled je vidět, že se jedná teprve o první album tohoto Španělského ilustrátora a né všechny ilustrace jsou perfektní.......Ale dejme mu čas, podle mě jestli vydrží má velký potenciál prorazit a stát se uznávanou špičkou ve fantasy ilustraci doma i ve světě. Album Forgotten má tvrdou vazbu, rozměry 17x26 cm,48 stran a stojí „standardních“ 449kč.
Stránky autora naleznete na www.crisortega.com.
Čtvrtá novinka se jmenuje Elixír - Melanie Delon. Ač má Francouzská autorka zdánlivě podobný rukopis jako Crise Ortega, hlavní technikou je zde také digimalba ,zaujala mě o malinko více. Snad kvůli svým snovým ilustracím plných krásných žen s fantasy tématikou. Album Elixír má taktéž pevnou vazbu, rozměry 17x26 cm s 48 stranami a stojí 449 kč,navíc obsahuje i 2 pohlednice a přívěsek.
Stránky této autorky naleznete na www.melaniedelon.com.
O dalších albech už je takřka „telegraficky“ .
Imaginistix – B.Vallejo a J.Bell - jedná se o výběr nových ilustrací pro obálky knih, časopisy,reklamy,filmu atd.Prostě takový Vallejův „standart“.Album má tvrdou vazbu, rozměry 28x22 cm,192 stran a stojí 629 kč. Pozor album je reedicí od Norma Editorial a je tudíž ve Španělštině.
Eccehomo: Skinflowersje vůbec první fotografickou publikací nakladatelství Norma Editorial.Jedná se o první výběrové album Španělského autora zabývajícím se gotikou,S/M a dekadencí. Album má rovněž tvrdou vazbu, rozměry 17x26 cm, 48 stran a stojí příjemných 449kč.
Stránky tohoto autora najdete na: www.eccehomo-foto.com.Tato prezentace je bohužel optimalizována jen pro IE(únor 2008),takže ostatní prohlížeče jako je Opera ,ale občas i Firefox budou mít, hlavně s galerii trochu problémy.
A poslední novinkou je Favole Portfolio 2 - V. Frances,jak už název napovídá nejde o album,ale o Portfolio. Neboli výběr samostatných ilustrací ze série alb Favole. Portfolio má rozměr A3,obsahuje 6 volných ilustrací, 6 skic + přebal a stojí 315 kč.

Макулату́ра (нем. Makulatur, от лат. maculo — пачкаю) — отходы производства, переработки и потребления всех видов бумаги и картона, пригодных для дальнейшего использования в качестве волокнистого сырья. Вместо термина макулатура в литературе используют как синонимы термины «вторичное волокно» или «вторичное сырье» (в контексте).
Завод по переработки макулатуры может осуществлять прием макулатуры дорого по высоким ценам.
Макулатура используется в качестве вторичного сырья при производстве бумаги (писчей, типографской и туалетной бумаги), тарного и упаковочного картона, а также кровельных, изоляционных и других строительных материалов. Использование макулатуры существенно экономит древесину (1 тонна макулатуры заменяет около 4 кубических метров древесины или 100 кг макулатуры спасают 1 дерево[источник не указан 2301 день]) и позволяет уменьшить вырубку лесов. Макулатура может быть переработана не более чем 5-7 раз прежде чем её волокна станут короткими и непригодными для изготовления бумаги. Подавляющая часть макулатуры заготавливается из легкодоступных компактных источников: промышленных, торговых и административных предприятий и учреждений. Организуется сбор её у населения. Для стимулирования сбора макулатуры в настоящее время используется следующая технология: специализированные предприятия приобретают за деньги небольшие партии макулатуры у сборщиков, а затем продают крупные партии макулатуры бумажным фабрикам. Современная система сбора и переработки макулатуры предусматривает оснащение мест концентрации макулатуры специальным оборудованием. Однако в СССР, начиная с 1960-х гг., существовала иная система сбора макулатуры. Во-первых, к сбору макулатуры привлекались учащиеся школ. Для каждой школы была установлена годовая норма сбора макулатуры. Во-вторых, для стимулирования сбора макулатуры гражданами производился обмен собранной ими макулатуры на так называемые дефицитные, то есть отсутствующие в свободной продаже товары, прежде всего книги. В СССР существовала сеть приёмных пунктов-магазинов «Стимул», граждане сдавали макулатуру и тряпки. После единовременной сдачи 10 кг макулатуры выдавался талон для приобретения дефицитной книги. Однако купить книгу можно было только после сдачи 20 кг макулатуры за один том. При последующей сдаче дополнительных килограммов на талон наклеивали марки. Если художественная книга шла в двух томах — то нужно было сдать 40 кг макулатуры. Некоторые вещи можно было купить только после сдачи определённого количества килограммов тряпок, например, магнитофонную кассету, кубик Рубика. Макулатура составляет по весу примерно 40 % всех твёрдых отходов. На 2004 год уровень сбора макулатуры в России составил 12 %, в мире - 49 %, в США - 50 %, в Европе - 59,4 %. Самый высокий уровень сбора макулатуры был в Германии и составил 73,6 %. По данным на начало 2008 года Европа по-прежнему остаётся мировым лидером по сбору макулатуры с уровнем в 64,5 %. По данным The European Recovered Paper Council (ERPC)[1] уровень сбора макулатуры в Европе в 2015 году достиг отметки в 71,5 %. Všechny tyto popisovaná alba, ale i mnohé jiné můžete sehnat např. zde: Makros Plus s.r.o.
www.seqoy.cz


Související články:
Nové kalendáře na rok 2008 (03.10.2007)
Wild Sketches II v prodeji (28.04.2007)
Keith Parkinson (28.10.2006)
Novinky na www.luisroyo.com (23.06.2006)
Nové album Subversive Beauty....... (22.02.2006)
Keith Parkinson (1958-2005) (09.12.2005)
Luis Royo (21.11.2005)
Boris Vallejo (10.10.2005)
Luis Royo...nový ArtBook (22.01.2005)
Gerald Brom (25.06.2004)
Rodney Matthews (14.04.2004)
Frank Frazetta (21.02.2004)


Systém hlasování 1= nejlepší 5= nejhorší
[Akt. známka: 1,50] 1 2 3 4 5

  Celý článek   Autor: js   Počet komentářů: 1   Přidat komentář   Informační e-mail Vytisknout článek

Hot news

07.03.2008: Update weblinks
...a to konkrétně sekce výrobců,nyní obsahuje více jak 60 odkazů.

04.10.2007: Update galerie čtenářů
Do galerie č.6,výtvarníka Romana Caldy bylo přidáno 5 nových obrázků.
[ js ]

02.10.2007: Update ceníku.....
Po téměř roce byl aktualizován ceník ateliéru Art-Jaro,který naleznete v Downloadu - sekce ceníky.
[ js ]

01.10.2007: Galerie no.20
....a 29 akvarelových obrázků výtvarníka Eugene Ivanova.
[ js ]


Art slovník
Art slovník

Výrobci a prodejci

Agama

Gabbert

Iwata

Koh-i-noor

Lukas

Umton

Winsor & NewtonCopyright © 2003-2008 Artnews.cz -všechny články na Artnews.cz jsou vlastnictvím autorů či provozovatele stránek. Bez svolení je není dovoleno dále šířit.
Tyto www stránky byly vytvořeny prostřednictvím phpRS - ©design by js.
optimalizace PageRank.cz